You are currently viewing # 9 Relacje

# 9 Relacje

JAK BYĆ DOBRYM PRZYJACIELEM I BUDOWAĆ ZDROWE RELACJE

Przyjaźni, budowania relacji powinni uczyć w szkole… ale no zamiast tego umiemy odróżnić kolumnę dorycką od jońskiej (umiemy?) i wiemy jak obliczyć pole kwadratu…

Wiele badań wskazuje, że wzrost depresji i innych problemów ze zdrowiem psychicznym ma związek z tym, że stajemy się coraz mniej relacyjni. A nasz gatunek przetrwał dzięki relacjom społecznym! Dlatego uważam, że powinniśmy zwracać uwagę na to, czy się izolujemy czy zbliżamy do innych – i żeby zbliżać się w zdrowy sposób.

.

Czasem dostaje od was wiadomości, że macie problem z nawiązaniem przyjaźni, że chcielibyście mieć kogoś bliskiego ale jakoś nie udało się. To trudne, zwłaszcza gdy samemu było się zaniedbanym emocjonalnie – wtedy szczególnie trudne o te potrzeby emocjonalne dbać.
Ale zachęcam do tego, by się o to starać i uczyć się być przyjacielem i dbać o relacje.

.

W tym odcinku podzielę się czynnikami, zachowaniami, które według mnie mają znaczący wpływ na budowanie zdrowych relacji.

.

Słuchaj podcastu:

.

.

PREZENT DO ODCINKA:

Sprawdź jak dobrym przyjacielem jesteś.

40 pytań (10 w 4 kategoriach), które pomogą Tobie zgłębić relacje. Zachęcam by sprawdzić, jak dobrze znacie bliskie wam osoby i przyjrzeć się obszarom, które warto wzmocnić.

.

.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to zachęcam do pobrania darmowego eBooka o komunikacji!


Dajcie znać, czy chcielibyście żeby jakoś rozwinąć ten temat? Co by was interesowało? Możecie komentować odcinek na blogu lub napisać na Instagramie @psychologiadokawy